Німецькі вчені створили «штучне сонце», в 10 тисяч разів могутніше справжнього

synlight germany title1

Схоже, не тільки британські вчені лаври незвичайності і уявної марності пожинати вміють. Наприклад, як вам ідея зібрати воєдино 149 величезних ламп, сфокусувати їх в одну точку і спостерігати за результатом? Але ж німецькі вчені займаються саме цим!

 synlight germany 2 вчені

Вчені створили установку потужністю 350 кВт

Втім, в цьому разі від німців користь зовсім не уявна. Справа в тому, що всі дугові лампи, кожна з яких - вважай, потужний ксеноновий прожектор, здатний засліпити людину - симулюють сонячне світло. Точніше, сонячне світло, посилене в 10000 разів.

Навіщо це потрібно? В ім'я науки, зрозуміло! Настільки потужний потік фотонів дозволяє вченим досліджувати нові способи видобутку зеленого палива, а саме - добувати водень із води без електричного струму. За словами самих вчених, до практичної реалізації таких методів ще далеко, але вони неминуче стануть в нагоді, коли людство зрозуміє, що спалювати викопне паливо вже не можна - через відсутність оного в землі.

Читайте також: офіційні продажі оновленої версії iPhone 6 почалися в Україні

Що ж стосується пристрою, то тут пахне гигантоманією. Комплексу з 149 ламп дали ласкаве ім'я Synlight, експеримент проводили в місті Юліх, недалеко від Кельна, в невеликій лабораторії. Установка вартістю 3,5 мільйона євро має потужність 350 кВт, споживає стільки ж енергії за чотири години, скільки споживає господарство на чотирьох чоловік за рік - і здатна нагрівати площу з аркуш паперу до 3 тисяч градусів Цельсія.

Джерело: BBC Україна

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя