Здавалося б, чим ще можуть здивувати нас виробники моніторів? На думку відразу спадає гонка розмірів і роздільної здатності  екранів, різні технології по поліпшенню зображення. Безсумнівно, все це важливо, проте погодьтесь, в певний момент весь цей прогрес став якимось буденним і вже нікого не вражає. І тут на сцені з'являється Philips Moda 275C5Q - 27-дюймовий монітор, який доводить, що навіть такий утилітарний пристрій можна зробити незвичайним і привабливим.

Philips Moda 275C5Q - перший огляд і знайомство з особливостями

Те, що монітор незвичайний, стає зрозуміло з першого погляду. Та й складова "Moda" в назві ніби натякає, що перед нами просто зобов'язане з'явитись щось з подіума - модне і дизайнерське. Спочатку привертає увагу те, що пристрій повністю білий, а це в світі моніторів зустрічається, але не дуже часто. По-друге в очі кидається повна відсутність рамок навколо дисплея зверху і з боків. По-третє - молочного кольору напівпрозора підставка з оргскла, яка нагадує якийсь настінний плафон системи освітлення, виконаний в стилі мінімалізму.

Philips Moda 275C5Q

Якраз в цій підставці-плафоні і полягає головна особливість монітора. Може ви знаєте про таку технологію, як Ambilight - вона використовується в телевізорах Philips і за рахунок світлодіодного підсвічування навколо екрану наче продовжує зображення, розширюючи зону його сприйняття і роблячи більш об'ємним. Приблизно ось так:

У моніторі Philips Moda 275C5Q використовується схоже, але дещо спрощене рішення, яке називається AmbiGlow Plus.

Як працює AmbiGlow Plus

Так, ми не помилились! Підставка, яка виглядає як плафон, насправді по суті плафоном і є. Всередині нього розміщені різнокольорові світлодіоди, і коли вони працюють, то в поєднанні можуть створювати рівномірне підсвічування будь-якого кольору.

Спеціальний контролер, яким укомплектований монітор, аналізує зображення на екрані і керує підсвіткою AmbiGlow Plus. В основному цей ефект актуальний під час перегляду відео і в іграх. Але також він може непогано себе проявити при відвідуванні барвистих сайтів в повноекранному режимі. З усього вищесказаного випливає головна ідея - монітор Philips Moda 275C5Q націлений насамперед на домашнє мультимедійне і розважальне використання.

Philips Moda 275C5Q

Крім функції AmbiGlow Plus підставка монітора може працювати в режимах статичноїго підсвічування і з динамічно мінливим кольором. Для швидкого перемикання між режимами, налаштуваннями кольору і яскравісті підсвічування, верхня частина підставки являє собою велику тач-панель. Простий тап зверху - перемикає режими або повністю виключає "плафон". Тап праворуч збільшує яскравість світла, а зліва - зменшує. При свайпі вправо-вліво можна змінювати колір світіння, ніби переміщуючись по всьому спектру від червоного до фіолетового, тобто, фактично, можна вибрати будь-який колір підсвічування, який підходить під ваш настрій в даний момент. Із заводу на підставку наклеєний стікер-підказка управління підсвічуванням. Звичайно, в процесі експлуатації його краще зняти, щоб він не псував зовнішній вигляд.

Philips Moda 275C5Q

Монітор з активованою AmbiGlow Plus дуже ефектно виглядає в темряві або напівтемряві, особливо якщо відразу за ним розташована стіна, яка підсилює ефект підсвічування за рахунок відбиття світла. Це знову повертає нас до мультимедійних розваг. Саме в цьому монітор особливо привабливий.

Конструкція, матеріали та компонування елементів

Монітор Philips Moda 275C5Q повністю виконаний з білого пластику - в основному глянсового. Матова лише вставка на половині поля під нижньою частиною екрану і торці пластика навколо матриці дисплея. Конструкція монітора класична, всі незвичайні моменти (безрамковість і підставка-плафон) я описав вище.

Насправді рамка навколо дисплея є, але це вже тонке чорне поле самої матриці. Таке поєднання білого і чорного кольорів виглядає досить ефектно коли дисплей вимкнений, але у включеному стані - теж непогано, особливо якщо нижня панель повідомлень у вас чорного кольору і зливається з кольором рамки.

Philips Moda 275C5Q

Спереду на полі під матрицею розташовані назва моделі - зліва, логотип виробника і декоративний виступ зі світлодіодним індикатором стану - посередині і сенсорні кнопки управління з маркуванням - справа. Ніякої вібровіддачі і/або підсвічування кнопок немає, що не зовсім зручно - будь-який тактильний контакт при налаштуванні пристрою відсутній. Добре, що робити це доводиться нечасто.

Переходимо на задню частину монітора. Тут бачимо оригінальне оздоблення панелі у вигляді хвилеподібної фактури. Мабуть це зроблено не лише для краси (хто заглядає часто за монітор?), а для того, щоб збільшити ефект відбиття при світінні підставки.

Philips Moda 275C5Q

Також ззаду є логотип виробника і панель з портами - MHL-HDMI, HDMI, D-SUB, HDMI коаксіальний аудіо вихід і роз'єм живлення. Блок живлення у монітора зовнішній.

Також ззаду справа є проріз для замка Kensington. VESA кріплення відсутнє. Нижче панелі портів - кронштейн кріплення ноги монітора. Мабуть конструкція ніжки виконана з металу, а зверху має шар з того ж білого глянцевого пластика. З налаштувань положення екрану - тільки нахил від себе і на себе. Ще нижче - підставка з товстого оргскла, про яку я вже розповів.

Дисплей

Переходимо до головної складової будь-якого монітора. 27-дюймова матриця екрану Philips Moda 275C5Q виконана за новою технологією AH-IPS. Це означає відмінну яскравість, передачу кольору і контрастність - білий просто сліпучий, а чорний реально глибокий. Також екран характеризується хорошими кутами огляду - близько 178 градусів, що особливо важливо для мультимедійного пристрою. Час відгуку матриці становить прийнятні 5 мс.

Загалом при використанні в іграх і для перегляду фото і відео монітор дійсно хороший. Чого не можна сказати про професійне застосування. Вся справа у відносно невеликій роздільній здатності екрану 1920х1080 пікселів. Щільність точок не дуже висока і при персональному використанні зернистість дуже помітна. Можливо я особливо гостро це помічаю тому, що мій основний монітор (AOC Q3277PQU) має роздільну здатність QHD (2560x1440) і я добре бачу різницю між двома екранами при одночасному використанні. Хоча, повторюсь, якість картинки і кольору на Philips Moda 275C5Q просто відмінні.

Philips Moda 275C5Q

Взагалі, на мою думку, в поточних реаліях роздільна здатність Full HD прийнятна для моніторів з діагоналлю до 23", а на 27" вже починаєш помічати пікселі і рвані шрифти, іконки, розмиті межі елементів інтерфейсу в додатках. Але з урахуванням позиціонування Philips Moda 275C5Q саме як мультимедійного домашнього рішення цю особливість монітора можна пробачити. Звичайно, ніхто не буде купувати його в офіс бухгалтера або для дизайнера. Крім того, збільшення відстані до монітора частково усуває проблему низької щільності пікселів.

Технології та додаткові можливості

Крім візуальної складової в Philips Moda 275C5Q виробником реалізовані деякі фірмові "розумні" технології для поліпшення зображення і підвищення рівня комфорту при роботі з монітором.

FlickerFree

Фірмова система управління яскравістю світлодіодного підсвічування дисплея усуває шкідливе мерехтіння екрану і знижує навантаження на очі користувача.

MHL

У моніторі присутній універсальний роз'єм HDMI, який підтримує стандарт Mobile High Definition Link (MHL). При підключенні до нього сумісного смартфона або планшета можна виводити зображення з мобільного пристрою на великий екран. Причому ваш гаджет буде ще й заряджатись під час підключення!

SmartContrast

Це фірмова технологія Philips, яка аналізує відображуваний контент і автоматично налаштовує кольори і інтенсивність підсвічування для динамічного поліпшення контрасту. Таким чином забезпечується оптимальний рівень контрастності і найкраща якість зображення, а також глибокий чорний колір, що особливо важливо під час ігор. Також присутній вибір економічного режиму в якому підсвічування налаштовується для читання і оптимальної роботи з офісними програмами та знижується витрата електроенергії.

SmartImage

Ця технологія аналізує зміст екрану і налаштовує оптимальні характеристики дисплея. Існують готові передустановки "Офіс", "Фото", "Відео", "Гра", "Економічний". Залежно від обраного режиму SmartImage динамічно оптимізує контрастність, насиченість кольору і різкість картинки. У режимі "Економічний" споживання енергії максимально знижене. У будь-який час можна легко встановити необхідний режим натисканням однієї кнопки.

Підсумки

Philips Moda 275C5Q - цікавий домашній мультимедійний монітор з мінімалістичним дизайном, який легко впишеться в інтер'єр приміщення в сучасному стилі. А функціїя AmbiGlow Plus створює особливий ефект занурення при перегляді візуального контенту, роблячи враження від взаємодії з ним ще більш яскравими.

Також варто відзначити відмінну якість картинки новітньої матриці AH-IPS і технології щодо зменшення шкідливого впливу на очі користувача, які реалізовані в даному моніторі. І звичайно - наявність всіх основних портів, які необхідні для підключення зовнішніх джерел зображення.

Єдина моя порада - не купуйте цей модний монітор для роботи, професійне застосування явно не його коник, хоча з основними офісними завданнями Philips Moda 275C5Q цілком впорається.

Ціни в інтернет-магазинах

Можливо відображення схожих моделей, якщо дана відсутня в каталозі для вашого регіону.ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя