Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITFondacioni MacPaw, PR Army dhe Curiosity po nisin një fushatë të re në mbështetje të Ukrainës

Fondacioni MacPaw, PR Army dhe Curiosity po nisin një fushatë të re në mbështetje të Ukrainës

-

Agjencia Amerikane e reklamave Kuriozitet së bashku me ukrainishten Ushtria e PR dhe fondi i bamirësisë Fondacioni MacPaw nisi iniciativën Bathtub Creative për të tërhequr vëmendjen e industrisë kreative globale ndaj ngjarjeve në Ukrainë dhe për të mbledhur donacione për të mbështetur ukrainasit. Të gjitha fondet e marra nga fushata do të shkojnë për të ndihmuar ukrainasit.

Bathtub Creative është një agjenci e re krijuese, ekipi i së cilës punon në banjo çdo ditë. Agjencia ka faqe në LinkedIn dhe Instagram, ku ofron në mënyrë aktive shërbimet e tij dhe kërkon specialistë për t'iu bashkuar ekipit. Ende ia vlen të vizitohet faqe interneti, për të kuptuar: agjencia nuk është reale.

MacPaw, PR Army dhe Curiosity

Por qëllimi i saj i vërtetë është të flasë për kushtet në të cilat specialistët detyrohen të punojnë në Ukrainë, të shprehin solidaritetin dhe gjithashtu të mbledhin fonde për produkte higjienike për ukrainasit në territoret e çliruara. Për këtë, Curiosity nisi prodhimin e një serie të kufizuar sapuni natyral në ngjyrat e verdha dhe blu. 100% e të ardhurave nga shitjet dhe donacionet do të shkojnë për Fondacionin MacPaw. Për shkak të luftës në shkallë të gjerë, specialistët në Ukrainë vazhdojnë të nisin projekte nën kërcënimin e vazhdueshëm të bombardimeve ruse, me ndërprerje të rregullta dhe pa komunikim.

Ndër themeluesit e Bathtub Creative dhe iniciatorët e projektit është Yulia Petryk, Shefja e PR e kompanisë. MacPaw dhe bashkëthemelues i PR Army. Në qershor, në festivalin vjetor të Cannes Lions, Yulia u takua Ashley Walters, partner dhe shef i zhvillimit në agjencinë e pavarur të reklamave Curiosity nga Cincinnati, SHBA. Julia i tregoi Ashleyt për realitetet e jetës së kohës së luftës në Ukrainë, pasojat e luftës dhe se si specialistët në Ukrainë detyrohen të bëjnë përpjekje vetëm për të organizuar një ditë normale pune.

MacPaw, PR Army dhe Curiosity

Ashley ishte i impresionuar nga historia dhe e ndau atë me ekipin. Në pak muaj, Curiosity propozoi një ide me agjencinë imagjinare Bathtub Сreative. Së bashku me ekipet e PR Army dhe MacPaw, ata miratuan mekanikën dhe filluan të mbledhin histori të krijuesve ukrainas, specialistëve të PR, tregtarëve, punonjësve të IT dhe specialistëve në fusha të tjera që qëndrojnë dhe punojnë në Ukrainë.

MacPaw, PR Army dhe Curiosity

Ata punuan në projekt për dy muaj. Ekipi i Curiosity krijoi faqen e internetit, faqet e mediave sociale të Bathtub Creative dhe zbatoi mekanikën. Ata vendosën të nisin fushatën në prag të festave të Vitit të Ri për të theksuar kontrastin midis dy realiteteve: atij ku njerëzit përgatiten për Krishtlindje, dekorojnë qytete dhe shtëpi dhe blejnë dhurata, dhe atij ukrainas, ku njerëzit duhet të merren. me pasojat e një lufte brutale të nisur nga Rusia çdo ditë. Të gjithë njerëzit e kujdesshëm do të marrin falënderime nga ukrainasit për ndihmën e Ukrainës - video #Diaku TI.

Përveç kësaj, në shenjë solidariteti me ukrainasit, Curiosity do të mbajë #WorkFromTubDay më 20 dhjetor. Në këtë ditë, ata ftojnë krijuesit dhe kolegët nga e gjithë bota të punojnë nga banjat dhe të postojnë foto dhe video të përvojës në Instagram me hashtag #WorkFromTubDay. Për çdo postim me hashtag, Curiosity do të bëjë një donacion për Fondacionin MacPaw.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

BurimiMacPaw

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani