Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITGoogle po bashkon Duo dhe Meet në një platformë të vetme videotelefonate

Google po bashkon Duo dhe Meet në një platformë të vetme videotelefonate

-

Google synon të thjeshtojë shërbimet e tij të komunikimit. Kompania njoftoi sot se ka në plan të bashkojë Duo dhe Meet, dy aplikacionet e saj të veçanta të thirrjeve video, në një platformë të vetme. Gjatë javëve të ardhshme, Google do të fillojë të shtojë veçoritë e Meet në Duo. Pasi të ndodhë kjo, do të mund të përdorni aplikacionin, i cili deri më tani ka qenë kryesisht për videotelefonata personalisht, për të planifikuar takime. Karakteristika të tjera që vijnë në Duo përfshijnë mbështetjen për sfondin virtual, ndarjen e drejtpërdrejtë të përmbajtjes dhe bisedën me tekst në takim.

Në të njëjtën kohë, Google premton se veçoritë që përdoruesit e Duo i njohin dhe i duan, si aftësia për të aplikuar filtra dhe efekte në telefonata, nuk po shkojnë askund. Përveç kësaj, historiku i thirrjeve, kontaktet dhe mesazhet nuk do të zhduken nga aplikacioni. E gjithë kjo është pjesë e premtimit të Google për të integruar "tërësisht" të dy platformat dhe për të siguruar mbështetje për sa më shumë përdorues të jetë e mundur.

Google Duo

Pasi të përfundojë ky proces, Google do të riemërtojë versionet celulare të të dy aplikacioneve: Duo do të bëhet Meet dhe Meet aktual do të jetë Meet Original. Kompania i tha The Verge se planifikon të anulojë përfundimisht programin e fundit. Ndërsa e gjithë kjo tingëllon konfuze, ka një arsye të mirë për qasjen e Google. Kompania tha se kishte shumë punë të palodhur në aplikacionin celular Duo dhe duket se Google nuk dëshiron ta lërë këtë punë.

Sa i përket arsyes pse Google po bashkon dy aplikacionet, kompania beson se në fund do të përfitojë përdoruesit. "Gjatë viteve të fundit, Duo dhe Meet kanë vazhduar të rriten me nevojat e telefonatave video dhe takimeve, dhe tani këto aplikacione do të jenë më të mira së bashku si Google Meet," tha një përfaqësues i kompanisë për publikimin. Engadget. Sigurisht, sfida për Google do të jetë të gjejë një mënyrë për të integruar këto dy programe në mënyrë që shërbimi që rezulton të mos ndihet i mbingarkuar. Shumë njerëz e duan Duo për thjeshtësinë e tij dhe fluksi i papritur i veçorive dhe komplikimeve të reja mund t'i bëjë ata të kërkojnë një aplikacion tjetër.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani