Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITGoogle TV do të ketë një telekomandë që nuk mbaron kurrë

Google TV do të ketë një telekomandë që nuk mbaron kurrë

-

Në ekspozitë CES 2023 TCL shfaqi përditësimet për linjat premium televizive të serive S dhe serive Q. Modelet morën një dizajn "pa kornizë" (meqë ra fjala, ky do të jetë rasti në të gjitha kategoritë e çmimeve) dhe do të furnizohen me Google TV ose Roku. Me shumë mundësi, seria Q do të dërgohet posaçërisht me Google TV, sipas formacioneve të TCL 2021 dhe 2022.

Epo, nëse tashmë Google TV fillon vitin me modelet e ardhshme nga TCL, Hisense dhe prodhues të tjerë, telekomanda gjithashtu mund të përditësohet. Dhe tani një version i ri i telekomandës me një bateri vetë-karikuese shfaqet në horizont.

Telekomanda e Google TV pa bateri

TW Electronics, marka që qëndron pas telekomandës tradicionale të përdorur në shumicën e pajisjeve Android TV dhe Google TV gjatë viteve të fundit, ka prezantuar CES 2023 dizajn i ri. Kjo telekomandë, në parim, ka të njëjtin rregullim themelor të butonave si telekomanda standarde, por ka një nuancë - në pjesën e poshtme të pajisjes ka një panel fotoelektrik. Dhe është ajo që lejon që bateria të vetë-karikohet.

Paneli përdor burime drite për ta kthyer këtë energji në energji elektrike që mund të fuqizojë një bateri brenda telekomandës. Teknologjia e përdorur nga pajisja u ofrua nga Exeger, megjithëse nuk është një ide e re në industrinë e televizionit. Vitet e fundit janë paraqitur telekomanda vetë-karikuese Samsung, dhe pritet që Amazona do të punojë për integrimin e kësaj teknologjie në telekomandën e ardhshme Fire TV. Por për Google TV, është padyshim një përmirësim që nuk është parë më parë.

Google TV

Aktualisht nuk ka një afat kohor të qartë se kur kjo telekomandë mund të mbërrijë me një produkt Google TV. Konkurrenca në këtë fushë vazhdon të intensifikohet dhe disa marka mund të jenë të interesuara të përdorin një teknologji të tillë. Megjithatë, nuk ka gjasa të bëhet një opsion standard për të gjitha pajisjet në të ardhmen e afërt.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani