Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITZhvilluesi i PUBG ka prezantuar një njeri virtual "hiper-realist".

Zhvilluesi i PUBG ka prezantuar një njeri virtual "hiper-realist".

-

Krafton është më i njohur për lojëra si PUBG dhe Callisto Protocol i ardhshëm, por sot po tregon diçka ndryshe. Kompania zbuloi një "njeri virtual" të quajtur ANA, i cili thotë se do të "ndihmojë në ndërtimin" e ekosistemit Web3. Personazhi u krijua duke përdorur Unreal Engine – e cila ka një mjet posaçërisht për krijimin e njerëzve dixhitalë realistë – së bashku me atë që Krafton e përshkruan si “hiperrealizëm, manipulim dhe mësim të thellë”.

Imazhet e ofruara nga kompania tregojnë vetëm kokën e saj - ose në të vërtetë vetëm fytyrën e saj - një fytyrë me flokë rozë dhe pak lozonjare që duket sikur është shumë e interesuar për atë që do të thoni më pas. Përfundimisht do të shohim më shumë nga AKSH. Kompania Krafton premton se personi i saj virtual, siç shpjegoi kreu i qendrës krijuese Krafton Josh Seokjin Shin në një deklaratë për shtyp, "do të nxjerrë një këngë origjinale muzikore dhe do të zgjerojë fushën e saj si një agjent ndikimi në fusha të ndryshme të argëtimit dhe eSports. "

KRATFON ANA

Duke gjykuar nga fotot, AKSH-ja duket vërtet si e vërteta. Ende ka probleme me dhëmbët, lëkurën tepër perfekte dhe gishtat plastikë që prekin lehtë fytyrën e saj. Megjithatë, duke përfshirë papërsosmëritë si poret e imta, rrudhat dhe qimet e vogla të lëkurës, efekti është mbresëlënës. Edhe pa një imazh të plotë të trupit ose video, ka arsye për të besuar se ANA mund të jetë diçka e veçantë. Kur Krafton zbuloi për herë të parë teknologjinë e tij hiper-realiste në shkurt, e cila përdor teknologjinë e manipulimit të fytyrës për të krijuar shprehje delikate dhe të gjalla, lëvizje të nxënësve dhe lëvizje natyrale të nyjeve, ajo lëshoi ​​gjithashtu një video të lojës PUBG që tregon gjendjen aktuale të teknologjisë virtuale njerëzore.

Në video, një grup lojtarësh të PUBG luftojnë kundër një kundërshtari të maskuar. Ndër momentet e “luginës së të mbinatyrshmes” ka disa skena që i afrohen realizmit. Një nga personazhet, një grua e plagosur në krah, duket si një paraardhës i qartë i AKSH-së.

KRATFON ANA

Përveç të gjithë teknologjisë së fytyrës, lëkurës dhe trupit, Krafton thotë se po përdor mësimin e thellë për të krijuar një zë të inteligjencës artificiale (AI) që do të lejojë ANA të "ndërveprojë dhe të këndojë si një person i vërtetë".

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimiteknik

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani