Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITXiaomi prezantoi Book Air 13,3 13" me një procesor Intel të gjeneratës së 12-të

Xiaomi prezantoi Book Air 13,3 13 inç me një procesor Intel të gjeneratës së 12-të

-

Kohët e fundit Xiaomi prezantoi një të re seri Redmi Note 12 në Kinë - Redmi Note 12 5G, Note 12 Pro 5G, Note 12 Pro+ 5G dhe Note 12 Explorer Edition. Telefonat janë të pajisur me MediaTek Dimensity 1080 dhe një kamerë kryesore me rezolucion deri në 200 MP. Së bashku me telefonat e rinj të serisë Note, Xiaomi lëshoi ​​edhe një të re një laptop i quajtur Book Air 13.

Xiaomi Libri Air 13

Laptop i ri Xiaomi vjen në dy konfigurime kryesore (Core i5-1230U dhe Core i7-1250U) dhe është i pajisur me procesorë Intel të gjeneratës së 12-të. Ai gjithashtu vjen me një menteshë që lejon përdoruesit të rrokullisin ekranin pothuajse 360 ​​gradë. Laptopi është i disponueshëm në një ngjyrë të bardhë të vetme. Ofron 16 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse në gjendje solide.

Xiaomi Libri Air 13

Book Air 13 ka një dizajn 2-në-1. Ka një ekran OLED 13,3 inç E4 me një rezolucion prej 2880×1800 piksele dhe një raport pamjeje prej 16:10. Shkëlqimi i ekranit mund të arrijë 600 nits. Ka një shpejtësi standarde të rifreskimit 60 Hz dhe është i rrethuar nga korniza të hollë. Ekrani gjithashtu mbështet teknologjinë Dolby Vision.

Meqenëse ka një menteshë 360 gradë, laptopi mund të përdoret për qëllime të ndryshme. Ekrani i tij gjithashtu mbështet prekjen. Laptopi është mjaft i lehtë - 1,2 kg dhe ka një trashësi prej vetëm 12 mm. Për multimedian, ofrohen altoparlantë të dyfishtë me mbështetje Dolby Atmos. Gjithashtu është i pajisur me dy mikrofona dhe një panel të madh me prekje xhami. Tastiera është me ndriçim të pasëm dhe ka një skaner të gjurmëve të gishtërinjve rreth butonit të energjisë.

Xiaomi Libri Air 13

Për thirrjet video, Book Air 13 është i pajisur me një kamerë në internet 8 megapikselë. Procesori Core i7-1250U i laptopit është gjithashtu i çiftuar me një GPU Intel Iris Xe. Të dy variantet janë të pajisura me një radiator të ftohur me avull për shpërndarjen e nxehtësisë.

Xiaomi Libri Air 13

Xiaomi instaloi një bateri me kapacitet 13 W•h në Book Air 58,3. Laptopi mbështet karikim 65 W nga kutia. Për sa i përket lidhjes, laptopi ka dy porte USB Type-C Thunderbolt 4 dhe një fole kufjesh 3,5 mm dhe mbështet WiFi-6E dhe Bluetooth 5.2. Siç pritej, Book Air 13 përdor Windows 11 jashtë kutisë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani