NASA створило авіаційне біопаливо, яке на 70% безпечніше для навколишнього середовища

Douglas DC 8 nasa

Схоже, світ трошки перекинувся з ніг на голову - поки цілком собі земна компанія Budweiser планує варити пиво на Марсі, дуже навіть космічне агентство NASA піклується про нашу планету. А саме, розробила особливе авіаційне біопаливо, яке на 70% безпечніше для навколишнього середовища, ніж застарілі марки.

NASA створило біопаливо з ефірів і кислот

Перевірити це NASA вдалося буквально на днях. Агентство влаштувало кілька польотів реактивного авіалайнера Douglas DC-8, наданого каліфорнійським центром дослідження польотів «Армстронг» (або Armstrong Flight Research Center, якщо на буржуйському), кожен раз заправляючи його іншим паливом.

Далі трійка літаків перевірки, що летіла на відстані 250 метрів за DC-8, збирала вихлоп реактивних двигунів авіалайнера. Найперспективнішим виявилося паливо, що складається з суміші гідрооброблених ефірів (пояснень не буде, це занадто складно навіть для мене) і рослинних жирних кислот особливого роду.

Читайте також: McDonalds тестує функцію онлайн-замовлення через смартфони

Початкові тести цього конкретного палива вказали на зменшення викидів, що впливають на клімат, на 50% - 70% в порівнянні зі звичайними видами авіапалива. Даний вид палива також зменшує конденсаційний слід, що виникає через суміші сажі і крижаного конденсату, що проходить через двигун. На значній висоті суміш перетворюється в лід, після чого формує специфічні хмари, які за рахунок своєї начинки здатні відігравати роль своєрідних лінз, нагріваючи повітря на 10 градусів Цельсія вище звичайного. Боротьба з цим також допомагає проти зміни клімату.

Джерело: engadget

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя